Klima Sesli Çalışıyor ?

Klimaları özellikle yaz aylarında bulunduğumuz ortamda serinlemek için kullanırız. Kışın ise ısınmak için klimaları kullanmaktayız. Ev ve iş yerlerinde kullanılmakta olan klimalar tıpkı diğer teknolojik cihazlar gibi zamanla ve kullanım koşullarına bağlı olarak bozulabilirler.

galanz-klima-ses-yapiyor-ne yapmaliyim.

Peki ” klima sesli çalışıyor ne yapmalıyım ? ” diye soruyorsanız. Bu konuyu okuyarak sizlerde bilgi sahibi olabilirsiniz. Klimalar iç ve dış ünitede meydana gelen problemlerden dolayı sesli çalışmaktadırlar.

Klima Dış Ünitesi Sesli Çalışıyor İse;

  • Klima dış ünitesi düzgün bir şekilde montaj edilmemiş olabilir. Dış ünite teknik personel tarafından dengeli bir şekilde tekrardan montaj edilmelidir.
  • Klimanın dış ünitesinde bulunan konsol takozlarının olmaması dolayısıyla ses yapabilir. Takozlar teknik personel tarafından itina ile takılmalıdır.
  • Klima dış ünitesinin montaj yapılırken rekorların dengesiz şekilde sıkılmasından dolayı dış motorun iç kısmındaki boruların eğilip birbirine temas etmesinden dolayı ses yapmaktadır.
  • Dış ünitede yer alan fan motorunun rulmanlarında bir problem meydana gelmiş olabilir. Bu durumda klima ses yapabilir. Teknik servis tarafından rulmanlar düzeltilmelidir.
  • Dışarıda dış üniteden fazla ses gelmiyorsa, fakat içeride çok fazla uğultu ve gürültü mevcutsa bunun sebebi dış ünitenin tuğla üzerine montaj edilmiştir.Özellikle yeni binalarda bu tip sıkıntılar çok görülmektedir. Bu durumun tek çözümü cihazın motor kısmının geldiği konsolu, kolon üzerine montaj edilmesidir.

http://servispress.com/klima-isitmiyor-ne-yapmaliyim

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s